fbpx

Brak matury to nie koniec świata.

Ikona dla osób niedowidzących

Matura to przepustka na studia, która ma zagwarantować młodym ludziom lepszy start, ale tylko w teorii. Jeszcze niedawno panowało przekonanie, że każdy, kto chce mieć dobrze płatną pracę, powinien iść na studia. Jednak praktyka i rynek pracy rządzi się innymi prawami. Wszędzie potrzeba fachowców z konkretnym kwalifikacjami, a nie armii magistrów bez jakiegokolwiek doświadczenia zawodowego. Osoby, które nie zdały egzaminu dojrzałości, mogą czuć się mniej wartościowe, ale czy to powód do tragizowania? NIE! Jak nie wierzycie, to zapytajcie Agnieszkę Chylińską, Edytę Górniak, Macieja Maleńczuka, Roberta Gawlińskiego czy Szymona Majewskiego. Ale to tylko niektórzy ze znanych osób bez matury.

Co robić!? Alternatywy są trzy:
Pierwsza. Wmówić sobie, że cały rok będę się na nowo przygotowywać do matury z nosem w książkach. W rezultacie przez cały rok prawie nic nie robić i przysiąść do nauki tuż przed egzaminami( znajomy scenariusz ;). W międzyczasie umartwiać się w bezczynności i budować napięte relacje ze znajomymi, którzy kontynuują naukę oraz obserwować jak rodzicom z nerwów szybciej siwieją włosy.  

Druga. Obietnica samemu sobie, że za rok lepiej się przygotuję i podejdę do matury oraz rozpoczęcie poszukiwanie pracy. To już jest lepsza opcja, ale Wasze CV będzie „lekko” puste, a z takim „troszkę” ciężko zdobyć dobrze płatną pracę lub jakąkolwiek.

Trzecia. Pomyśleć realistycznie jak dorosły.  Nie studia, to Studium Zawodowe. Zalety tego wyboru zasadniczo są cztery. Po pierwsze, nie wychodząc z trybu nauki, zwiększasz szanse, że rzeczywiście znajdziesz w sobie zaparcie i przysiądziesz do nauki, aby na nowo podejść do egzaminu dojrzałości. Edukacja w studium jest krótka, rok lub dwa w zależności od kierunku. Kończąc szkołę, uzyskujesz państwowe kwalifikacje zawodowe, masz zawód w ręku i realne doświadczenie. Jeśli wystarczy Ci ambicji, możesz uczyć się wieczorowo lub zaocznie, co pozwoli Ci znaleźć czas na pracę w zawodzie, w którym się kształcisz lub innym.     

Warto też wspomnieć, że opcje studium wybierają studenci, szukając praktycznych kwalifikacji w docelowym zawodzie, gdyż wiedzą, że po studiach niewiele zdziałają z samą wiedzą teoretyczną. Masz więc realne szanse spotkać w studium swoich znajomych.  

Dla rozsądnych, którzy wybrali „bramkę numer 3” z ofertą na bezpłatną edukację, wychodzi Szkoła Policealna - Medyczne Studium Zawodowego w Białej Podlaskiej.

Szeroka gama kierunków kształcenia każdemu pozwoli znaleźć coś dla siebie: Terapeuta Zajęciowy, Technik Masażysta, Technik Usług Kosmetycznych, Opiekun Medyczny, Technik Elektroniki i Informatyki Medycznej, Higienistka Stomatologiczna, Technik Sterylizacji Medycznej. Wszystkie profile zapewniają otrzymanie kwalifikacji państwowych, które są teraz podstawą do łatwiejszego zdobycia pracy i negocjacji wyższych stawek wynagrodzenia. W medyku pracuje doświadczona zawodowo kadra nauczycielska, która swoim praktycznym wieloletnim doświadczeniem, dzieli się ze słuchaczami. Maksimum praktyki gwarantuje praca na najnowocześniejszym sprzęcie, które nie odbiegają od standardów urządzeń, na jakich będzie pracował słuchacz w docelowej pracy. Dodatkowo kadra aktywna zawodowo w swoich profesjach tworzy elastyczne grafiki zajęć, umożliwiając znalezienie czasu na dodatkową pracę lub dzienne kierunki studiów.

Lecz to nie wszystko. W ramach dotowanych przez Unię Europejską projektów m.in. ,,Aktywna Szkoła”, uczniowie studium, mają możliwość bezpłatnie ukończyć kursy specjalistyczne warte nawet kilka tysięcy złotych oraz wziąć udział w dodatkowych szkoleniach. 

Właśnie rozpoczyna się rekrutacja na rok 2019/2020, która daje realną szansę każdemu chętnemu na Państwowe Kwalifikacje Zawodowe honorowane w Polsce i za granicą oraz stabilną pracę w wymarzonym zawodzie. Presja społeczeństwa znika i dalsza nauka i praca staje się przyjemnością. Zachęcamy do aplikowania.

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ lub POCZYTAJ WIĘCEJ O NASZEJ SZKOLE

© 2023 Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” w Białej Podlaskiej. All Rights Reserved. Designed By Digital Creative Agency MIXAR Vexed by GB

Search