fbpx

Dziecko nie zdało matury!? Andrzej Wajda i Robert Kubica też nie mają. Mamy rozsądną alternatywę!

Ikona dla osób niedowidzących

Celem rodzica jest zrobienie wszystkiego, co tylko możliwe, żeby ich dziecko było jak najlepiej przygotowane do dorosłego życia. Wychowanie, przekazanie wartościowej wiedzy i w końcu wsparcie na drodze edukacji, aż do napisania egzaminu dojrzałości. Później wyjeżdża na studia lub idzie do pracy i zaczyna żyć „po swojemu”. A jednak nawet wtedy wciąż chcemy mu jakoś pomóc.

Syn lub córka kończy szkołę i stają przed podsumowaniem wszystkich lat swojej edukacji. Muszą napisać maturę, a to nie wszystkim się udaje. Materiał potrafi być trudny, a do tego dochodzi obawa przed porażką i stres, który odmienić przyszłość dziecka paraliżując go na egzaminie. Ale nie jest to coś, z czym nie można się pogodzić. W najgorszym wypadku spędzi kolejne miesiące na powtarzaniu materiału, ale co, jeśli ponowna próba również zakończy się niepowodzeniem? Będzie to stracony rok.

Brak egzaminu dojrzałości, to przecież nie koniec świata. Świat idzie do przodu, rynek się nieustanie rozwijają i otwiera coraz więcej możliwości, ale w szczególności dla tych z kwalifikacjami. Rynek pracy jak kiedyś już nie potrzebuje armii magistrów. Fachowcy są na wagę złota, ale dyplom z uczelni w wielu przypadkach może mieć o wiele mniejsze znaczenie. Aby stać się specjalistą w swojej dziedzinie do tego potrzeba umiejętności, doświadczenia i odpowiednich kwalifikacji zawodowych i chęci rozwoju, dyplom magistra tego nie gwarantuje.

Uczelnie owszem, zapewniają wiedzę teoretyczną i dyplom, ale czy dają prawdziwy zawód? Czy po skończonych studiach jest się doświadczonym pracownikiem spełniającym wymagania rynku? Niestety nie. Dlatego najlepszą alternatywą jest zdobycie zawodu. Andrzej Wajda również nie miał matury, a jednak jest znanym reżyserem filmowym. Swój sukces zawdzięczał ciężkiej pracy i umiejętnościom. Trzeba mieć tylko pomysł na siebie i w tym kierunku działać.

Rynek oparty o produkty usług medycznych oraz pochodne rozwija się coraz prężniej. Społeczeństwo się zmienia. Ludzie poświęcają coraz więcej uwagi swojemu zdrowiu i wyglądowi. Zdrowiej się odżywiają, chodzą na zabiegi kosmetyczne i jeżdżą do spa. Ktoś musi się nimi zająć, ale nie dadzą się opiekować komuś bez rzetelnych i potwierdzonych umiejętności. A do tego nie potrzeba mieć ukończonych studiów, tylko trzeba mieć wyuczony fach.

Szerokie spektrum zawodów powiązanych z medycyną oferuje bezpłatna Szkoła Policealna- Medyczne Studium Zawodowego w Białej Podlaskiej. W swojej ofercie ma wiele przyszłościowych profesji: Terapeuta Zajęciowy, Technik Masażysta, Technik Usług Kosmetycznych, Opiekun Medyczny, Technik Elektroniki i Informatyki Medycznej, Higienistka Stomatologiczna i wiele innych. Wszystkich kierunków naucza doświadczona kadra nauczycielska, która swoje doświadczenie zawdzięcza wieloletniej pracy w zawodzie. Maksimum praktyki dla ucznia szkoła zapewnia dzięki najnowocześniejszym urządzeniom, takim samym, na których absolwenci będą pracowali już w przyszłej pracy.

Lecz to nie wszystko. W ramach dotowanych przez Unię Europejską projektów m.in. ,,Aktywna Szkoła”, uczniowie studium, mają możliwość bezpłatnie ukończyć kursy specjalistyczne warte nawet kilka tysięcy złotych oraz wziąć udział w dodatkowych szkoleniach.

Właśnie rozpoczyna się rekrutacja na rok 2019/2020, która daje realną szansę każdemu chętnemu na Państwowe Kwalifikacje Zawodowe honorowane w Polsce i za granicą oraz stabilną pracę w wymarzonym zawodzie. Presja społeczeństwa znika i dalsza praca staje się przyjemnością. Zachęcamy do aplikowania.

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ lub POCZYTAJ WIĘCEJ O NASZEJ SZKOLE

© 2023 Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” w Białej Podlaskiej. All Rights Reserved. Designed By Digital Creative Agency MIXAR Vexed by GB

Search