fbpx
Previous Next

Jak hobby i pasje zamienić w prace w „budżetówce”?

Ikona dla osób niedowidzących

Brzmi to dość abstrakcyjnie, ale to jak najbardziej możliwe. Istnieje grupa zawodów deficytowych gdzie wręcz praca szuka pracownika. No tak, ale jak połączyć pracę z hobby i pasją?

Zanim dostaniesz odpowiedź na to pytanie musisz wiedzieć coś jeszcze bardzo ważnego. To nie tylko ciekawa i przyjemna praca, ale też wiąże się z niesieniem pomocy drugiemu człowiekowi.

Mało kto wie, że jest to zawód z dziedziny kompleksowej rehabilitacji, skoncentrowana na różnych formach aktywności, które mają na celu usprawnić pacjentów psychicznie i manualnie do samodzielnego funkcjonowania.

Mówimy tu o pracy w takich placówkach jak szpitale, placówki rehabilitacyjne, placówkach pomocy społecznej, środowiskowe domy pomocy, zakłady aktywności zawodowej, organizacje pozarządowe, domy spokojnej starości oraz inne tego typu placówki.

A tym zawodem jest terapeuta zajęciowy. Osoba która posiada zdolności manualne, artystyczne w jakiejś dziedzinie i chce pracować z osobami niepełnosprawnymi, przewlekę chorymi lub starszymi musi jedynie zdobyć kwalifikacje zawodowe, aby znaleźć spokojną prace.

Jakie zdolności są wymagane? Tutaj opcji jest naprawdę wiele. Są panie, które świetnie gotują i mogą realizować się w pracowni kulinarnej. Są panowie którzy w wolnych chwilach w swoich warsztatach zajmują się robieniem stołków lub innych rzeczy z drewna, pracownia stolarska. Inni potrafią wyszywać lub szyć, kolejni ozdabiać w decoupage różne przedmioty, a inni po prostu ładnie malować, śpiewać, grać na instrumentach. Każdy może się rozwijać w jednym lub kilku kierunkach i przez cały dzień wymyślać co dziś fajnego w pracy zrobić i jeszcze za to regularnie dostawać wypłatę. To naprawdę nie jest żart!

Do jakiego wieku nadaje się do wykonywania tego zawodu? Odpowiedź jest prosta. Dopóki będzie starczać Ci siły i chęci przez 8 h dziennie 5 dni w tygodniu wspólnie z uczestnikami terapii robić to co lubisz … z przerwami na dobrą, kawę lub herbatę. To nie jest zawód w którym odbywa się „wyścig szczurów”. To praca dla osób spokojnych, którzy chcą jeszcze innych czegoś nauczyć.     

To ja chcę mieć taką prace. Nic prostszego, w wygodnym trybie wieczornym i weekendowym  zrób odpowiednie kwalifikacje CAŁKOWICIE ZA DARMO!

Masz jeszcze tydzień do piątku 31.01.2020 aby zarejestrować się jako słuchacz w znanym od lat MEDYKU. Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe w Białej Podlaskiej oferuje BEZPŁATNĄ naukę dla tych, którzy potrzebują rzetelnych państwowych kwalifikacji zawodowych.

Placówka wyposażona jest w sprzęt, który nie odbiega od standardowego wyposażenia placówek rehabilitacyjnych, a niejednokrotnie jest on nawet nowocześniejszy. Studium tworzy takie same warunki, jak te, w których przyjdzie absolwentom pracować w przyszłości.

Szkoła oferuje profesjonalną pomoc w rozwijaniu umiejętności i podniesieniu kwalifikacji na kierunku Terapeuta Zajęciowy. Doświadczona kadra dydaktyczna gwarantuje, że słuchacze poznają zawód od strony praktycznej i sprostają wymaganiom przyszłej pracy.

Lecz to nie wszystko. W ramach dotowanych przez Unię Europejską projektów m.in. „Aktywna Szkoła 2” słuchacze studium mają możliwość bezpłatnie uczestniczyć w  kursach specjalistycznych wartych nawet kilka tysięcy złotych.

Rekrutacja KOŃCZY się ZA TYDZIEŃ 31 stycznia 2020 r. Masz realną szansę na Państwowe Kwalifikacje Zawodowe honorowane w Polsce i za granicą oraz stabilną pracę w wymarzonym zawodzie. Wejdź na stronę MEDYKA lub przyjdź do placówki na ul. Okopową 3 w Białej Podlaskiej.

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ lub POCZYTAJ WIĘCEJ O NASZEJ SZKOLE

© 2023 Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” w Białej Podlaskiej. All Rights Reserved. Designed By Digital Creative Agency MIXAR Vexed by GB

Search